IX Konferencja Warsztatowa Wydawnictwo „Nowa Energia”, kładzie szczególny nacisk na wymianę doświadczeń pomiędzy branżowymi profesjonalistami.
Dawid Stępień Dyrektor Sprzedaży w Dynacon Sp. z o.o. podczas swojej prezentacji, kładł nacisk na praktyczne rozwiązania, chroniące przedsiębiorstwa przed cyberprzestępczością oraz opowiadał z jakimi nieprawidłowościami najczęściej się spotyka jako Audytor Wiodący ISO 27001.
Zadaniem Konferencji jest prezentacja praktycznych rozwiązań i najbardziej bieżących trendów w zapewnianiu cyberbezpieczeństwa i przeciwdziałania atakom cybernetycznym w sektorach energetycznym, petrochemicznym, gazowniczym, wod-kan, spożywczym, farmaceutycznym, a także w przedsiębiorstwach posiadających infrastrukturę OT.
Z obserwacji naszych specjalistów, widać że wraz z dyrektywą NIS2, wielu naszych Klientów, nie wie od czego zacząć. W DYNACON tłumaczymy rzeczy trudne w łatwy sposób, istotą zrozumienia działań spełniających normy prawne, jest nie tylko zrozumienie przepisów, ale przede wszystkim procesów we własnym przedsiębiorstwie. Klient w przemyśle i poszerzonym dyrektywą NIS2 łańcuchu dostaw, musi dopasować kupowany produkt cyberbezpieczeństwa do swoich potrzeb. Pojawia się więc pytanie „czym jest cyberbezpieczeństwo w mojej działalności?”.
Idąc do źródła, jako że cyberbezpieczeństwo pojawiło się w odpowiedzi na incydent, Klient powinien zacząć od zdefiniowania czym jest incydent w jego procesach produkcyjnych/usługowych. Z naszego doświadczenia po prostu wiemy, że budowanie oraz wdrażanie procedur bezpieczeństwa ciągłości działania, musi mieć właściwie postawioną tezę (INCYDENT) i po prostu bardzo skrupulatnie na nią odpowiedzieć.
Podczas panelu warsztatowego – Michał Nadolski – Zastępca Menadżera Security Operations Center w DYNACON, opowiedział o Cyberbezpieczeństwie w Praktyce. W trakcie warsztatów, Michał omówił m.in.: Zagadnienia związane z monitoringiem systemów OT, techniki detekcji i reakcji na zagrożenia oraz zagrożenia w systemach przemysłowych.
11-13.09.2024